Domov / Poradňa / 75% z dotácie – Zelená domácnostiam, nevyčerpaných

75% z dotácie – Zelená domácnostiam, nevyčerpaných

V 21. kole, domácnosti získali dotácie v celkovej hodnote 595 170 tisíc €.

V tomto kole projektu Zelená domácnostiam vydala Slovenská inovačná a energetická agentúra 397 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu v mimobratislavských regiónoch, čo je 25% z celkového predpokladaného množstva.

„Záujem o príspevky neprekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 2, 35 milióna € a kolo bolo v súlade s osobitnými podmienkami uzatvorené po 24 hodinách od spustenia. Nevyužitá časť podpory z 21. kola bude presunutá na ďalšie kolá určené pre zariadenia na výrobu tepla,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Zostávajúce kolá sú určené pre domácnosti v mimobratislavských regiónoch. Najbližšie bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 10. apríla 2018 pre zariadenia na výrobu elektriny s alokáciou 1 650 000 €. O príspevky na solárne kolektory, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu sa bude možné uchádzať 17. apríla 2018. K dispozícii budú poukážky v hodnote 2 350 000 €. Do konca júna budú vyhlásené ešte dve kolá pre zariadenia na výrobu tepla.

Do konca februára 2018 bolo preplatených 11 891 poukážok v celkovej hodnote viac ako 26,4 miliónov €. V súčasnosti SIEA pripravuje pokračovanie projektu Zelená domácnostiam tak, aby bolo možné od roku 2019 využiť ďalšie prostriedky vyčlenené na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach.

Viac tu: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/

Pozri aj

cena pody

Prenájom pôdy alebo predaj ?

V akých prípadoch sa oplatí vlastníkom prenájom pozemkov a kedy je výhodné podiely predať? Ak …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.