Kúrenie z plynovej fľaše

Kúrenie z plynovej fľaše

flagahubutle
Hľadáte lacný, ekologický a pohodlný spôsob vykurovania vášho domova? 
Na rozdiel od zdania si môžete vybrať nielen elektrinu a uhlie. Alternatívou k týmto zdrojom energie je LPG. 
Môžete ho použiť aj vtedy, keď nemáte prístup k trvalej inštalácii. Bude to možné vďaka domácim plynovým fľašiam.

Kvapalný plyn – propán bután, ako aj čistý propán – sú látky, ktoré sa vyznačujú vysokou výhrevnosťou. Preto sa používajú veľmi bežne – v súkromných domoch aj v priemyselných prevádzkach, ale bežnejšie sú „domáce” aplikácie.

Dá sa teda povedať, že plyn ako taký je pre väčšinu domácností rentabilný. Kedy je však malá plynová fľaša najlepším riešením? Plynové kúrenie je možné využiť aj vtedy, keď nie je prístup k plynovej sieti – napr. keď bývate príliš ďaleko na vytvorenie prípojky za rozumnú cenu alebo keď čakáte na pevnú inštaláciu, plynové kúrenie využívate ako doplnok. – napr. na elektrické vykurovanie alebo na tuhé palivá. Malé plynové fľaše môžete použiť na vykurovanie domu na pozemku alebo ďaleko od „civilizácie“. Plynové fľaše poskytujú kontrolu nad výdavkami na plyn – náklady na plynovú fľašu na vykurovanie vášho domova sú vám vždy známe a po dlhšom čase používania tohto paliva môžete ľahko určiť, koľko LPG alebo propánu potrebujete.
 
Ako nainštalovať malú plynovú fľašu?

Po prvé a predovšetkým – inštalácia plynu vo fľašiach nevyžaduje veľa formalít. Nie je to, okrem iného, špeciálny návrh inštalácie, potrebný úradný dohľad alebo povolenia. Spoločnosť, ktorá sa špecializuje na predaj plynových fliaš, vám vie poradiť, koľko fliaš a akú kapacitu budete potrebovať na pohodlné a efektívne vykurovanie vášho domova. Najpopulárnejšie veľkosti valcov sú 11 kg a 33 kg.

Domáca malá plynová fľaša nevyžaduje veľa miesta na skladovanie, môže byť správne inštalovaná v každej budove – aj keď je priestor veľmi obmedzený. Ich obsluha je jednoduchá – spoločnosť, ktorá je dodávateľom skvapalnených plynov, bude pravidelne alebo na požiadanie dodávať palivo. Fungujú so staršími aj novšími typmi plynových sporákov – takže si ich môžete jednoducho prispôsobiť svojej inštalácii. Ide o jednorazovú investíciu do nákupu samotnej plynovej fľaše, ktorého náklady sa vďaka nižším nákladom na vykurovanie rýchlo vrátia.

zdroj: flaga.sk , sponzorovaný článok